بازار جهانی اجاره خود رو 2020 - 2016اجاره اتومبیل


برگردان سامانه اجاره خودرو خویش ران

این گزارش تحقیقاتی بازیکنانی چون ایویس (Avis Budget)، کارزون رنت (Carzonrent)، انترپرایز(Enterprise Holding)، یوروپ کار (Europcar)، هرتز (Hertz)، و سیکست (Sixt) را به عنوان کارگزاران کلیدی در عرصه بازار اجاره خودرو در جهان مشخص می کند. این گزارش تحقیقاتی همچنین طبقه بندی بازار را به تفصیل بر اساس نوع وسیله نقلیه (اتومبیل های ارزان، اجرایی، لوکس، شاسی بلند، و چندکاربردی)، و بر اساس طبقه بندی اجاره (فرودگاهی، محلی، خارج از ایستگاه، و حمل و نقل دیگر)، و بر اساس محل جغرافیایی (آسیا و اقیانوسیه، اروپا، امریکای شمالی، و سایر نقاط جهان) ارائه می کند.


بررسی اجمالی بازار جهانی اجاره خودرو


تحلیلگر تحقیقات بازار تک نی ویو (Technavio) پیش بینی می کند که بازار جهانی اجاره خودرو تا سال 2020 بر اساس نرخ ترکیبی رشد 16 در صد در سال رشد داشته باشد. اجاره خودرو به یکی از برجسته ترین خدمات صنعت حمل و نقل شهری تبدیل شده است و انتظار می رود که به خاطر افزایش مسافران تجاری، افزایش تقاضا برای استفاده مشترک از اتومبیل، و رشد کلان شهر ها، شاهد رشدی عظیم در طول دوره پیش بینی شده باشد. ارائه کنندگان فن آوری و تولید کنندگان اتومبیل در حال ارائه چندین راه حل خلاقانه مبتنی بر وب برای تلفیق اسباب هایی چون تلفن هوشمند با خود رو می باشند. شرکت های اجاره خودرو به طور فزاینده ای مشغول اضافه کردن خودروهایی به ناوگانشان هستند که مجهز به راه حل های ارتباطاتی پیشرفته و عملکرد های ناوبری می باشند. بازار همچنین شاهد پیدایش آژانس های رزرو آنلاین و موتورهای پرداخت برای رزرو بی درد سر و اجاره اتومبیل می باشد. برای مثال، کارخانه آودی در حال برنامه ریزی برای ارائه ارتباط بی سیم سریع داده ها در خودرو ها به منظور دسترسی به خدماتی چون ارتباط با پارکینگ ها جهت یافتن جای خالی بین سایر اتومبیل ها می باشد. علاوه بر این، شرکت های اجاره خودرو در حال معرفی چندین خدمت خلاقانه برای افزایش نفوذ در مناطق نیمه شهری و روستایی می باشند که در مقابل، انتظار می رود رشد بازار اجاره اتومبیل را در طول دوره پیش بینی شده افزایش دهد.

امریکای شمالی در سال 2015 بازار اجاره اتومبیل را قبضه کرد و حدود 39 در صد مجموع درآمد بازار را اشغال کرد. بخش عمده این رشد منطقه، حاصل افزایش دسترسی و توانایی ارائه بیمه و محبوبیت فزاینده خدمات به اشتراک گذاری اتومبیل می باشد. افزایش تعداد گردشگران جهانی که از کانادا دیدن می کنند نیز به این رشد سریع بازار کمک کرده است. عواملی چون افزایش فعالیت های تجاری و رشد آگاهی در مورد همسفر شدن موجب پیشرفت درآمد در این منطقه در طول دوره پیش بینی شده خواهد شد.


چشم انداز رقابت و کارگزاران کلیدی


بازار با چندین شرکت بین المللی، منطقه ای، و جامعه محور اجاره اتومبیل به شدت رقابتی و بخشی است. کارگزاران در بازار بر اساس قیمت گذاری، اندازه ناوگان، محل اجاره خودرو، و تخصص بازاریابی رقابت می کنند. ضمنا" کارگزاران تثبیت شده در بازار در صدد به چنگ آوردن شرکت های کوچک تر هستند تا جای پای خود را سفت کرده و محدوده جغرافیایی را تقویت بخشند. بسیاری از بازیکنان برای حفظ محیط پویای فن آوری، در صدد ارائه خدمات منحصر به فرد، سرمایه گذاری های متنوع محصول، و استراتژی های نو آورانه هستند.

کارگزاران پیشرو در بازار عبارتند از:

سایر کارگزاران معتبر در بازار اجاره خودرو عبارتند از ادونتیج (Advantage Rent a Car)، هرمس (Hermes Rent a Car)، دلار تریفتی (Dollar Thrifty Automotive Group)، اکو (Eco Rent-A-Car)،ای - زی (E-Z Rent-A-Car)، فاکس (Fox Rent-A-Car)، آیریش (Irish Car Rental)، آیلند (Island Car Rental)، مید وی (Midway Car Rental)، موویدا (Movida Rent A Car)، ناسیونال (National Car Rental)، تراست (Trust Middle East Car Rental)، و ولیو (Value Car Rental) می باشد.اتومبیل

تقسیم بندی بر اساس نوع وسیله نقلیه و تحلیل بازار اجاره خودرو


بخش وسایط نقلیه چند کاربردی، بخشی است که سریعتر از همه در بازار جهانی اجاره خودرو در حال رشد است و پیش بینی می شود که تا سال 2020، نرخ رشد ترکیبی سالانه آن تقریبا" 19 در صد باشد. دلیل اصلی رشد محبوبیت آن قدرتش در جا دادن تعداد بیشتری از افراد است. چندین شرکت از جمله انترپرایز و سیکست این خودرو ها را به قیمت مقرون به صرفه ای در روز عرضه می کنند و این موجب بالا رفتن میزان استفاده از این نوع خودروها شده است. علاوه بر این، این خودرو ها ضمن داشتن ویژگی های ارزنده، دارای قابلیت سرعت و قدرت بالا هستند.


تقسیم بندی بر اساس دسته بندی اجاره و تحلیل بازار اجاره خودرو


در سال 2015، بازار اجاره خودرو عمدتا" در خدمت بخش حمل و نقل فرودگاهی بود و بیش از 42 در صد سهم کل بازار را قبضه کرده بود. عرضه کنندگان خدمات اجاره خودرو، نرخ های متفاوتی را برای هر مایل مسافت طی شده ارائه می کنند که باعث مسافرت های طولانی مقرون به صرفه برای مشتریان می شود. علاوه بر این، مشتریان هم از استفاده از خدمات اجاره اتومبیل بخاطر پایین آمدن کل هزینه رفت و آمد سود می برند. شرکت هایی چون انترپرایز، Getaround، و RelayRide خدمات اجاره اتومبیل در فرودگاه ارائه می کنند.


پرسش های کلیدی پاسخ داده شده در گزارش عبارتند از:


خدمات اجاره خودرو از طریق شبکه ای از محل های نقاط برداشتن و برگرداندن خودرو عمل می کند و طیف وسیعی از وسائط نقلیه را شامل می شود که مشتریان هر گاه که نیاز دارند می توانند هزینه راندن آن را پرداخت کنند. در این سیستم وسائط نقلیه متعلق به یک شرکت یا سازمان است که آن ها را برای مدتی کوتاه در روز یا بر اساس برنامه های ماهیانه یا سالیانه اجاره می دهد. آلامو، ایویس، و انترپرایز برخی از کارگزاران پیشرو در این فضای بازار هستند.

گزارش حاضر بخشی از مجموعه تحقیقات حمل و نقل و تدارکات تک نی ویو است. این مجموعه تحلیل جامعی از بازار را همراه با سهم بازار، اندازه بازار، و بخش بندی بازار ارائه می کند که زمینه هایی چون تدارکات، بسته بندی، حمل و نقل و توزیع، و انبار و ذخیره سازی را در بر می گیرد. این گزارش های تحقیقاتی بازار، چشم اندازی را در مورد فرصت های مختلف بازار و تهدید های بازار همراه با روند های کلیدی که رشد بازار را در طول دوره پیش بینی شده تحت تأثیر قرار می دهند، فراهم کرده و بینشی به چشم انداز رقابتی در حال تغییر و نمایی دقیق از کارگزاران و تحلیل بازار ارائه می کنند. ضمنا" این تحقیقات، مناطق کلیدی یا کشورهایی را که در طول سال های مورد ارزیابی بر بازار تأثیر خواهند داشت مورد پوشش قرار می دهند.

منبع:www.technavio.com

سامانه اجاره خودرو خویش ران

تجربه ای متفاوت از اجاره خودرو